: יוקה של שימושים רבים

: יוקה של שימושים רבים


נהיגה ברחבי דרום קליפורניה, אחד לא יכול שלא לשים לב את הפאר של יוקה מלכותי פורחים בכל אביב – נר האל, הנר של האל, שפרל יוקה, כידון ספרדית או חרב, קישוט יוקה, שמות רבים אחרים אשר לא נכנס כאן. מינים מקומיים סנטה קלריטה בעמק כולל אגואה דולסה אקטון – ואת רוב דרום קליפורניה – הוא יוקה whipplei.

יוקה הוא נחשב "צמח הישרדות". . למה? בגלל כל המשאבים הצמח הזה הוא מסוגל לספק. אנשים לאורך ההיסטוריה מנצלים יוקה שימושים רבים, אנו ממשיכים להשתמש בו היום.

במשך מאות שנים, שהאינדיאנים מסויימת יוקה לכל דבר שניתן להעלות על הדעת – מזון, חבלים, חומרי בניין, מכינה נעליים, סנדלים, חבל, רשתות, עושה סלים ושימוש העלים סבון, שמפו, מזון.

הפרחים הצעירים אכילים אבל יכול להיות מריר אם לא שטף מספר פעמים לפני צריכתו. הפירות אפשר לאכול raw, זרעים יבשים יכולים להיות צלויים ולקרקע לקמח. שורש יוקה הוא אכל כמו תפוח אדמה אבל מכיל עמילן הרבה יותר.

הערה: לא ברור לי אילו מינים של שורש יוקה הוא אכיל. שמעתי כי אפשר לאכול כמה מינים של יוקה, חלקם לא, אז הקפד לשאול מומחים או מחקר המינים השונים של צמח יוקה לפני האכילה מכל חלקי הצמח.

אחר חוץ מאוכל, העלים יכולים להיות מטופלים, המשמש לייצור חבלים. זה תמיד כיף "קמפינג" פעילות או שיעור נהדר הצופים והצופות של ילדים בכל גיל.

ראשית, לחתוך חלק העלים מבסיס הצמח. יש להיזהר לא לדקור את עצמך על הקוצים. זה מה בולטות מהקצה של העלה. הסר את הקוץ בקצה הלהב של העלה. משרים את העלים במים עד הם רכים מספיק לכופף בקלות (כ 10-15 דקות) – אבל לא זורקים למים.

בשלב הבא, להסיר את העלים רטובים לגמרי, הכה בהם עם סלע להישבר על חוטים. ברגע חוטים מתחיל לקרוע לגזרים, תוכל להרוס. אותם לתוך גדילי בקלות. ניתן לקחת שלושה או יותר גדילים, צמה אותם יחד. וברגע שעשית את זה, באפשרותך לשלב כמה קווצות קלועה ביחד או להשתמש בהם באופן אינדיבידואלי לעשות כל מה שתרצה-חבלים, תכשיטים, סל, סנדלים, וכו '.

מקום הגדילים בשמש לייבוש. ברגע שהם יבשים, הגדילים הם כמעט בלתי שבירה. תוכלו להבחין כי שאריות המים הוא מעדיף סבון. המים יכול לשמש בתור סבון לרחצה או שמפו. זה עושה את השיער רך להפליא.

ניתן לגזור את הקוץ בקצה העלה להב, להשתמש בו בתור מחט תפירה. טכניקה זו שימש במשך מאות שנים כדי להפוך בגדים, נעליים, סלים, מעביר את אח שלך, וכו '. זה מוצר מאוד שימושי כאשר אין Walmart קרוב על ידי.

יש צמח אחר דומה מאוד יוקה, אבל המאוית "יוקה." צמח זה הוא קסבה (המניהוט דפוק), אשר קשור יוקה ושונה לחלוטין.

בחקר של מאמר זה, מצאתי תגובות כי שורש מניהוט מצוי אכיל, אחרים אומרים שזה לא. עם זאת, שורש מניהוט היא נהגה להכין טפיוקה.

המפעל הכולל קסבה נראה שונה לחלוטין מזו יוקה whipplei. מניהוט מצוי הוא מרכיב עיקרי בכל רחבי אפריקה, אסיה, ועוד כמה חלקים של דרום אמריקה. אפילו מצאתי בלוג הזהיר את רכישת "שורש יוקה" בחנויות מכולת כי השורש הם מצאו היה למעשה מניהוט מצוי, לא יוקה, הם הזהירו כי זה לא להיאכל מבלי שתידרש חולה מאוד.

מצד שני, ראיתי מתכון באינטרנט שבו אישה כאמור סבתה נהגה להכין שורש יוקה מן השורש יוקה או מניהוט מצוי. מבלבל, בלשון המעטה. אולי זו הדרך זה מוכן או מטופלים לפני בישול? אני מציע לחקור מקרוב לפני בליעת כל יוקה, יוקה, מניהוט מצוי או אחרים שורש tuberous שבה אתה לא מוכר.

יוקה הוא ייחודי. יש מערכת יחסית סימביוטית קלאסית. כי צמרות אחר. היא כוללת את יוקה ואת יוקה העש, Tegeticulla yuccasella. היחסים בין השניים קיים כבר מיליוני שנים.

הצמח וגם העש יכולים לחיות ללא השני. הזחלים של העש תלויים הזרעים של יוקה עבור מזון, הצמח יכול להיות האבקה רק ע י העש יוקה.

העש הזכר והנקבה חיים מתחת לאדמה בתוך הפקעות, מתכנסים צמח יוקה כשהם מוכנים להזדווג. כאשר הנקבה מוכנה להטיל את ביציה, היא אוספת יוקה אבקה מפרח אחד על ידי אריזת אבקה מתחת לראש שלה. היא טסה אז שונה פרח או יוקה צמח איפה היא פותח חור בתוך השחלה של הפרח, מטילה את ביציה בתוך. גירוד כמות קטנה של אבקה של זרועות שלה, היא לאחר מכן הולך הסטיגמה של הפרח, חבילות האבקה לתוך שקעים זעירים בתוך הסגנון. לפני הנקבה עוזבת את המניה, היא מסמנת את הפרח עם פרומון, שאומר נקבות הבאים שהם לא הראשון להטיל ביצים זה פרח מסוים. החדש עלול להשאיר פחות ביצים או ללא בכלל. פעולה זו מסייעת למנוע ביצים רבות מדי הבקיעה של כל פרח. הצמח תבוטל הפרח לגמרי אם רבים מדי הביצים מוטלות.

הזחלים ניזונים הזרעים יוקה בתוך הפרי ולחפור מתוך הפרי לאחר אכילה. הזחלים מתחפרים ואז הקרקע לבצע את המחבוא שלהם, המעיין הבא שוב את האירוע בכל מקום שוב.

הוא אמר יש שימושים רפואיים רבים של יוקה טובים לטיפול כאבי דלקת פרקים, מחלות עור, אסטמה, כאבי ראש, דלקת מפרקים ניוונית. החילוץ מיוקה שימש לטיפול מיגרנות, קוליטיס, כיבים, שיגדון, דלקת, לחץ דם גבוה, כולסטרול, והפרעות של הכליות, הכבד, כיס המרה. חוקרים גילו כי מתחם נמצאו תמצית יוקה מעכב את הצליעה של טסיות דם, מניעת קרישי דם.

למרות כבר ציינו את השימושים של יוקה במשך מאות שנים, Placerita קניון הטבע מרכז Associates לא ממליצים או מאשרת את השימוש של כל צמח טבעי למטרות רפואיות. התייעץ עם הרופא שלך או אחרים רפואי מקצועי לפני שתנסה להשתמש בכל צמח טבעי טיפול מרפא או למטרות.