מהו Iulin

מהו אינולין

אם אכלת משהו שמגיע בקופסה, בר צורה או חבילה של "סיבים" או " גלוטן" טוענים, יש סיכוי טוב מאוד כבר השתמשתי של אינולין, הידוע גם בשם עולש שורש סיבים או עולש שורש תמצית. ברוח מוודא את מזהה את כל המילים על תווית המרכיב של האוכל שלך, אולי אתה יכול להיות סקרן לדעת מה, בדיוק, אינולין הוא.

אינולין הוא סוג של סיבים, המשמעות שהיא פחמימה המפעל מבוסס חוב אשר לא יכול להיות שבור על ידי אנזימי העיכול האנושית. כמו כל הסיבים, לכן, אינולין תזונתיים אינו מתעכל במעי הדק אך במקום זאת נוסע ללא פגע על המעי הגס (המעי הגס), שהופך אותו מספוא החיידקים במעיים תושב ותרומה עיקר שלנו שרפרפים. אינולין מתרחשת באופן טבעי קצת ירקות, והוא גם מבודד מן השורשים של צמחים עולש - עלים של מי שאתם עשויים להכיר בתור הירק עלים שנקרא עולש - להוסיף מזונות מעובדים.

אבל בסיבים תזונתיים שונים יש מאפיינים שונים, מאפיינים אלה תורמים באופן הסיבים הפעולה בגוף שלנו. ב הטקסונומיה של סיבים, אינולין מסווג כ "מסיסים" וגם "prebiotic".

סיבים מסיסים שנקרא כך כי הם "מים מסיסים," כלומר, הם מסוגלים להחזיק מים, ג'ל לתוך מרקם צמיגה. זה הופך אינולין תוסף פופולרי למזונות בסגולותיו לשיפור לחות וקרם מרקם מתן. אינולין פופולרי בעיקר ב דל שומן או יוגורט חלב חינם/קרח קרמים מוכן לשתות חלבון מטלטל עבור mouthfeel וקרם שוזוכים. נפוץ בשימוש גלוטן לחמים, מאפים כדי להחליף את המאפיינים, גומי אלסטי של גלוטן. סיבים מסיסים גם להאט את הזמן שהדרוש עבור אוכל לנסוע לאורך המעי הגס, בסיוע של שובע לאחר ארוחות, ההשפעות שעשויות להיות צנוע יותר על רמת הסוכר בדם.

אינולין הוא גם הוסיף-סיב עבור סיבים ברים, חטיפי אנרגיה, דגני בוקר, לחמים, granolas - בעיקר פחמימות אלה--מכמה סיבות. קודם כל, זה זול לייצור והופכת המוצרים מופיעים בריא יותר על-ידי האצת תכולת הסיבים שלהם. מאז סיב אין קלוריות מטבעו של היותה באימייל, הוספת סיבים כמו אינולין למזונות מעובדים יכול לספק חומר, גורפת ללא הקלוריות. שנית, אינולין יש טעם מתוק מטבעו; למעשה, אינולין אבקת משווקת כממתיק מלאכותי ללא קלוריות. זוהי תכונה מושכת עבור יצרני מזון מוצרי פחמימות בפרט, הם יכולים להשתמש אינולין להקנות קצת מתיקות ללא סוכר, חומר ללא קלוריות או פחמימות. טעם נעים פרופיל של אינולין וכלכלה חיובית גם מסביר למה שימש "הרחבה קפה" של בתקופות של מחסור בעבר; ואכן, עד היום הזה, "סגנון ניו אורלינס" קפה הוא תערובת של אבקת שורש קפה ועולש (אינולין).

אינולין הוא ידוע גם סיבים "prebiotic" מבוססת על העובדה שזה מאוד בהתססה של-ידי החיידקים הידידותיים במעיים שלנו. Prebiotics הם, בעיקרו של דבר, כמו מזון " פרוביוטיקה;" או, מקור תזונה על הבטן חיידקים אשר מסייעת לטפח אותם ולאפשר להם לשגשג. אין זה מפתיע, אם כך, למה אינולין קרובות כולל תוספי פרוביוטיקה או תוספי מזון אחרים בריאות מערכת העיכול. עם זאת, ובריאה נסבל digestively digestively הם שני דברים שונים, וזה חשוב להזכיר כי ככל ההתססה החיידקים במעיים שלך לעשות, הגז יותר שהם מייצרים כמו תוצר לוואי. במילים אחרות, כמויות גדולות של סיבים prebiotic כמו אינולין עלול לגרום מצוקה במערכת העיכול כמו גזים, נפיחות וכאב אצל חלק מהאנשים. אנשים רגישים מאוד, כמו אלה עם תסמונת המעי הרגיז, תוכלו לחוות סימפטומים במינונים אפילו דקה, כמו 0.5 עד 1 גרם. אנשים עם "נורמלי" פונקציה במערכת העיכול עלולים לסבול 5-10 גרם של אינולין ללא אי-נוחות.

אז עכשיו שהבנו מה אינולין הוא, השאלה נותרת: אתה צריך לאכול את זה?

הפילוסופיה שלי בתור דיאטנית שזה אם אתה סובל אינולין, על איזון טוב, קידום בריאות סיבים כדי לכלול בתזונה. לפרסמה כאן, עם זאת, כי אני ממליצים לקבל אינולין שלך של מזונות מלאים, כמו ירקות עשיר אינולין לקרות גם להיות צפוף, סופר מזין ולא מאוד-עיבוד מזון כגון סיבים זבלי בברים ממותקים ומחשבה "עתירות סיבים" בוקר דגני בוקר. יתרונות בריאותיים פוטנציאליים של אינולין לא מצדיקים את הצריכה של עודף סוכר, מרכיבים מלאכותיים, בדרך כלל קלוריות. המקורות העשירים ביותר של אינולין תזונתיים כוללים:

--ארטישוק ירושלמי/sunchoke

..--Jicama

--ארטישוק

..--אספרגוס

--בצל (כולל אבקת בצל)

..--כרשה

--השום (כולל אבקת שום)

-בננות ירוק/בשלות

..--חיטה

שים לב הארטישוק הירושלמי גבוהים במיוחד, אינולין, יכול לעורר גזים, נפיחות אצל אנשים שיש להם בדרך כלל אין רגישות במערכת העיכול. מאז הארטישוק הירושלמי יקרה גם מאוד טעים, זה יכול להיות קשה לחלקים שליטה כאשר הציעה של מרק עונתי sunchoke או בצד של שפונדרה מחית. אם מעולם לא היה לך אותם לפני, אני מציע להיות שמרנית עם הזינוק הראשון שלך. אז אתה לא להגזים!

אם אתה מישהו הסובל באופן שגרתי גז בעייתי, נפיחות, תגלה שזה יותר נוח לי להגביל את צריכת סיבים גבוהה בהתססה של כמו אינולין, אפילו מפני מזונות מלאים מזינה המתואר לעיל. באופן דומה, סריקה התוויות המרכיב של מזונות אלו עבור "אינולין" או "עולש שורש", מומלץ גם:

--אנרגיה, חלבון, בתחליף ארוחה ו חטיפי גרנולה

--מוכן לשתות שייק חלבון ושייקים

-יוגורטים 100 קלוריות יוגורטים/יוונית

-יוגורטים חלב קוקוס מבוסס וגלידות קפוא ""

..--דגני בוקר עתירות סיבים

-לחמים משווק דל קלוריות, פחמימות מופחתת או סיבים

-גלוטן לחמים, וופלים

-תחליפי קפה צמחים או הקפה בסגנון ניו אורלינס

-תה עיכול, צמחי מרפא

-פרוביוטיקה תוספי תזונה, תוספי תזונה אבקת סיבים או תוספי בריאות מערכת העיכול