אספסת צמחים משתמשים המדענים לקצור חלקיקי זהב

משתמשים המדענים אספסת צמחים כדי לקצור חלקיקי זהב


אספסת רגילים צמחים נמצאים בשימוש כמו מפעלים זעירים זהב שיום אחד יכול לספק תעשיית הננו עם הקציר מתמשכת של חלקיקי זהב.

צוות מחקר בינלאומי מ אוניברסיטת טקסס-El Paso (UTEP) במקסיקו מתקדמת העבודה-סטנפורד סינכרוטרון קרינה מעבדה (SSRL) - החלק של סטנפורד מייהילאני מרכז (SLAC) במנלו פארק, קליפורניה החוקרים משתמשים, כמו מפעלים זעירים, של האספסת טבעי, פיזיולוגיים הצורך לחלץ מתכות של המדיום שבו הם גדלים. רוב ערך כאן הוא האספסת תמציות זהב של המדיום, מאחסן אותו בצורה של חלקיקים - גרגירי זהב פחות ממיליארדית של מטר על פני. הממצאים מתפרסמים בגיליון אפריל של ננו אותיות, פרסום של האגודה האמריקנית לכימיה.

"מחקר זה הוא רק אחד מתוך מאות מחקרים חדשניים, לנצל את תכונותיו הייחודיות של סינכרוטרון רנטגן המסופקים על ידי SSRL," אמר קית הודג'סון, מנכ ל SSRL ו פרופסור לכימיה באוניברסיטת סטנפורד.

תעשיית מוליך למחצה זמן שווה את ההתנגדות חמצון ו את תרמית ו מוליכות חשמלית של זהב. עכשיו, את בלתי נלאה, האצת נסיעה לכיוון-ומצטמצמים חוטים, מחברים, דרך חורים עושה התקני מוליכים למחצה ומצטמצמים מאפיינים אלה חשוב אפילו יותר האנשים שעושים דברים קטנים מאוד. כתוצאה מכך, תעשיית ננוטכנולוגיה הוא מאוד מתעניין בתהליכים חלקיקי זהב עבור מכשירים אלקטרוניים, אופטי בקנה מידה ננו.