תמצית צמח יכול להילחם גידול במוח

תמצית צמח יכול להילחם גידול במוח


Silibinin יש פרופיל הבטיחות הבולטים אצל בני אדם, המשמש כיום הטיפול של מחלת כבד, הרעלה. מדענים מכון מקס פלאנק לפסיכיאטריה במינכן גילה בשיתוף עם מדענים יעמוד לרשותכם זנטרום הלמהולץ תרביות תאים, חייתיים, רקמת הגידול האנושי silibinin הזה יכול להיות מיושם לטיפול מחלת קושינג, מחלה נדירה הורמון הנגרמת על ידי גידול בבלוטת יותרת המוח במוח. החוקרים הגישו פטנט, עכשיו לתכנן ניסויים קליניים באמצעות silibinin כאסטרטגיה טיפול פולשני. לכן, בעתיד, חולים לא ייתכן לעבור ניתוח מוח יותר.

<p>Treatment with silibinin, a constituent of milk thistle seeds, alleviated symptoms of Cushing Disease in cell cultures, animal models and human tumor tissue. In future, patients might not have to undergo brain surgery anymore.</p><p>&nbsp;</p>להגדיל את התמונה

הטיפול עם silibinin, נתין גרעיני גדילן מצוי, הביאו להקלה תסמינים של מחלת קושינג בתרבויות תא... [המשך לקרוא]

© קרטיס קלארק, ויקיפדיה (CC BY-SA 2.5)

מחלת קושינג, לא להתבלבל עם תסמונת קושינג, נגרמת על ידי גידול בבלוטת יותרת המוח במוח. סודות הגידול גדל כמויות adrenocorticotropin הורמון הלחץ (זינק) ולאחריו שחרור קורטיזול מן בלוטות יותרת הכליה המוביל במשקל מהירה, לחץ דם גבוה וחולשה שרירית. חולים נוטים אוסטאופורוזיס, זיהומים, עשוי להציג בתפקוד הקוגניטיבי או אפילו דיכאון. ב 80 עד 85% מהחולים ניתן להסיר את הגידול באמצעות ניתוח מוח לא נוח. במקרים שלא ניתן לנתחו, אין כיום טיפול ממוקד אחד בלבד שאושרו אשר למרבה הצער גורם אינטנסיבי תופעות לוואי כגון היפרגליקמיה יותר מ 20% מהחולים.

עכשיו, מדענים סביב גינטר Stalla, האנדוקרינולוג ב מכון מקס פלאנק לפסיכיאטריה במינכן, גילה בתרבויות תא, מודלים של בעלי חיים, רקמת הגידול האנושי צמח מזיק יכול להיות מיושם לטיפול מחלת קושינג. "Silibinin הוא הגדולות פעיל של גרעיני גדילן מצוי. יש פרופיל הבטיחות הבולטים אצל בני אדם והוא כבר נמצא בשימוש לטיפול של מחלת כבד, הרעלת,"מסביר מרסלו פאאז-Pereda, מדען מוביל של המחקר הנוכחי שפורסם בכתב העת המדעי הנודע Nature Medicine. לאחר טיפול silibinin, תאים סרטניים חידש ייצור זינק רגיל, הגידול האטה ותסמינים של מחלת קושינג נעלם בעכברים.

בשנת 2013, המדענים מקס פלאנק הגיש פטנט על משפחה רחבה של תרכובות כימיות, טבעי, כולל silibinin, לטיפול בגידולים בבלוטת יתרת המוח. בהשוואה לבני אדם, אשר רק 5.5 ב 100,000 אנשים ברחבי העולם לפתח מחלת קושינג, מצב זה נפוץ מאוד אצל מספר חיות מחמד. לדוגמה, 4% מהכלבים ו אפילו 7% של הסוסים סובלים ממחלת קושינג. לכן, החוקרים מתכננים עכשיו מבחן בניסוחים מיוחד עם חומר טהור, שחרור איטי של silibinin רכיב פעיל במחקרים קליניים.

Silibinin: מצב פעולה

"ידענו כי מחלת קושינג נגרמת על ידי שחרורו של זינק מדי. אז שאלנו את עצמנו מה גורם לזה על הפקה ואיך לעצור את זה,"אומר פאאז-Pereda. בניסויים הראשונים שלהם החוקרים מצאו כמויות גבוהות מאוד של החלבון הלם חום 90 (HSP90) ברקמת הגידול של חולים עם מחלת קושינג. בכמויות נורמלי HSP90 מסייעת לקפל חלבון אחר, הקולטן glucocorticoid אשר בתורו מעכב את הייצור של זינק בצורה נכונה. "כפי שיש גם הרבה מולקולות HSP90 ברקמת הגידול, הם תוקעים לקולטן glucocorticoid," מסביר פאאז-Pereda. "מצאנו שאת silibinin נקשר HSP90 ובכך glucocorticoid המאפשר קולטן מולקולות להתמוסס של HSP90. עם silibinin יכול להיות שגילנו אסטרטגיית טיפול לא פולשנית לא רק על המחלה נדירה קושינג, אלא גם של תנאים אחרים עם המעורבות של רצפטורים glucocorticoid כגון גידולים ריאות, לוקמיה לימפובלסטית חריפה או מיאלומה נפוצה,"מסכם פאאז-Pereda.