הצמח נפוץ יכול לעזור להילחם Zika וירוס

הצמח נפוץ יכול לעזור להילחם Zika וירוס


פיניקס, Ariz. — חומרים במפעל משותף יכול להרוג הזחלים של היתוש המסייעת להפיץ וירוסים שגורמים Zika, chikungunya , קדחת דנגה קדחת . . זה הגילוי של העשרה מהפיליפינים. המחקר שלו עשוי לסייע פקידי בריאות הציבור לפתח דרך כדי להאט את התפשטות מחלות קטלניות האלה. זה גם עשוי לתת רמזים בעלי בתים על אופן לחלוט הביתה קוקטייל להרוג יתוש משלהם.

וירוס דנגה (DEN-גיי) הוא הגורם המוביל של מחלות ומוות ברחבי האזור הטרופי סובטרופי. המחלה מופצת על ידי היתוש Aedes aegypti (AY-המחיה שלהם Eh-רעועה-טיי). קדחת דנגה גורמת חום גבוה, כאבי ראש, כאבי פרקים, בין התסמינים האחרים. החיסון אין למנוע אותו, עד 400 מיליון אנשים חוזה דנגה בכל שנה, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. יותר משליש מכל האנשים על כדור הארץ חיים באזורים בסיכון זיהומים הזה 。  באותו אזור גדול הוא הפיליפינים. זה גר Jerouen פול Lumabao. 10בתאנון הציונים דניאל ר Aguinaldo הלאומי בתיכון דבאו סיטי, הוא רצה לחפש משהו שיאטו לפחות דנגה התפשטה. הוא ידע כי כימיקלים חרק-הריגת רבים התגלו לראשונה בצמחים. . אז בת 17 החליט לבחון מועמדים חדשים הוא מופק נפוצים שלושה צמחים כדי איפה הוא גר.

אחד הוא עשב גבוהה בירך בשם tawa-tawa (חלבלוב שעיר). נוסף הוא רב שנתית אטרקטיבית נקרא הצמח בסן פרנסיסקו (Codiaeum variegatum). מאחר העלים שלו הם צבעוניים, אנשים לעיתים קרובות לשתול אותו בתוך גנים וגינות, אומר Jerouen. (המכונה את קרוטון שבמדיסון, הצמח הזה גם הוא גדל כצמח באזורי קריר יותר, ממוזג) השלישי הוא צמח מרפא שנקרא למון גראס (Cymbopogan citratus), אשר משמש בבישול.

רבים תמציות חרק-הריגת מבודדים לספוג את העלים של צמח אלכוהול. וזה בעצם מה Jerouen עשה. לאחר איסוף העלים, שהוא יבש אותם למשך שבוע. לאחר מכן, הוא מזיע כל סוג אלכוהול. לאחר מכן, הוא נתן את האלכוהול מתאדים. מה שנשאר היה מרוכז מלא נוזל שמנוני של מפעל כימיקלים.

הוא בחן את תמציות אלה על ידי טפטוף כמויות קטנות של אותם לתוך מים שמכילים ביצים יתושים וזחלים. Tawa-tawa והן למון גראס תמציות גרם היתוש הזחלים לפתח בצורה יוצאת דופן. הם לא הבשילו להיות מבוגרים בריאים, אומר Jerouen. תמצית צמח סן פרנסיסקו הוכיח יותר רעיל החרקים. רק 24 שעות, זה היה הרג כל יתוש ביצים וזחלים במים.

Jerouen תיאר את התוצאות שלו כאן, 12 במאי, המדע הבינלאומי Intel ו הנדסה הוגן. נוצר על ידי החברה עבור מדע & הציבור, בחסות אינטל, התחרות השנה הביא יחדיו תלמידים יותר 1,750 מ 75 מדינות. (SSP מפרסמת גם חדשות המדע לסטודנטים.)

Jerouen התמקד המחקר שלו למניעת ההתפשטות של קדחת דנגה. אך בחודשים האחרונים, אנשים הפכו מודעים אפילו יותר הוירוס Zika. גם היא התפשטה על ידי עקיצות יתושים. זה יכול לגרום חום, פריחה ודלקת עיניים. מה עוד, אם אישה הרה מקבל נגוע, התינוק שלה שאולי תסיים עם מומים מולדים. ויש chikungunya, מחלה הרסנית צפוי לפגוע בצפון אמריקה. כל שלושה וירוסים יכול להיות מועבר על ידי Aedes aegypti יתושים. הדבר מצביע על תמציות צמחים של Jerouen עשויה להפוך נשק חזק בלחימה מחלות רבות מפחיד.

Aedes aegypti זן של יתוש זה יכול לשדר את וירוסים אחראי על מספר מחלות טרופיות, לרבות קדחת דנגי, קדחת צהובה, chikungunya ומחלות הנילוס המערבי.

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן , או ה-CDC סוכנות של ארה ב מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של, CDC יחול עם הגנה על בריאות הציבור ובטיחות על ידי כך לשלוט ולמנוע מחלה, פציעה, לקויות. הוא עושה זאת על ידי חוקרים התפרצות מחלות, מעקב חשיפות על ידי האמריקאים זיהומים, כימיקלים רעילים באופן קבוע ודיגום תזונה והרגלים אחרים בקרב חתך מייצג של כל האמריקאים.

chikungunya מחלה טרופית זה יש כבר משתק מספר גדול של אנשים באפריקה ובאסיה. היא נגרמת על ידי וירוס אשר מופצת על ידי יתושים. זה לאחרונה התפשטה נרחב בכל האומות חמים. יותר מ 3 מיליון אנשים סבלו דרך תסמינים דמויי שפעת הראשונית שלה. נתח גדול יכול גם ללכת על לפתח כאבים עזים ב שלהם השרירים והמפרקים יכול חודשים עד שנים. אין שום תרופה או חיסון.

קדחת דנגה מחלה זיהומית קטלני המועבר על ידי יתושים. אין חיסון נגד המחלה קיימת עדיין למנוע הידבקות בוירוס אחראי על המחלה, הגורמת חום גבוה, כאבי ראש חזקים, כאבי פרקים, כאבים בעיניים, פריחה, כאבי עצמות, דימום לפעמים מתון. צורה חמורה יותר של המחלה, המכונה קדחת דנגה hemorrhagic יכול לגרום לדימום לא מבוקרת אם לא יטופלו באופן מיידי.

חלץ (ו') להפריד תערובת מורכבת אחת כימית (או רכיב של משהו). (שם עצם) חומר, לעתים קרובות בצורה מרוכזת, שהוסרה ממקור טבעי שלו. תמציות נלקחים בדרך כלל מן הצומח (כמו נענע או לבנדר), פרחים, ניצנים (כגון ורדים, ציפורן), פירות (כמו לימונים ותפוזים) או זרעים, אגוזים (כגון שקדים ופיסטוקים). תמציות כזה, לעתים נעשה שימוש בבישול, לעתים קרובות יש ריחות חזקים מאוד או טעמים.

זחל (ברבים: הזחלים) שלב חיים לא בוגר חרק, שלעיתים קרובות הוא בעל צורה שונה במובהק כמבוגר. (לפעמים משמש לתיאור כזה שלב בהתפתחות של דגים, צפרדעים וחיות אחרות.)

רב שנתי (בבוטניקה) צמח שחי שנים רבות. חלק אולי מתים חזרה בתנאי מזג אוויר קשים (חום או קור קיצוניים), אבל אז תחזור חודשים מאוחר יותר כאשר התנאים לשפר.

החברה לחקר המדע ואת הציבור (או SSP) ארגון ללא מטרות רווח שנוצר בשנת 1921 ומבוססות בוושינגטון מאז הקמתו, SSP יש לא רק לקדם ששיתוף הציבור מחקר מדעי, אלא גם להבנה ציבורית של המדע. הוא פורסם, ממשיך לפעול שלוש תחרויות מדע הנודע: אינטל המדע כישרון Search (התחיל בשנת 1942) המדע הבינלאומי Intel ו הנדסה הוגן (הושק לראשונה בשנת 1950), ברודקום מאסטרס (שנוצרו בשנת 2010). SSP מפרסמת גם עיתונות עטורת הפרסים: חדשות המדע (הושק ב- 1922), חדשות המדע לסטודנטים (שנוצרו ב- 2003). המגזינים האלה גם לארח סדרה של בלוגים (כולל אאוריקה! המעבדה).

רעיל Poisonous או מסוגל לפגוע או להרוג תאים, רקמות או אורגניזם שלם. מידת הסיכון הנשקפת רעל כזה הוא שלה רעילות.

האזור הטרופי האזור ליד קו המשווה של כדור הארץ. הטמפרטורות כאן הם בדרך כלל חמים חמים, כל השנה.

סובטרופי של אזור גיאוגרפי זה מגיע לתחילת אזור אקלים ממוזג (סביב 40 מעלות צפונה, קווי הרוחב 40° דרום) משולי הטרופיים, הלהקה באקלים חם המתפרסות על-פני הבטן החיצונית של כדור הארץ. הטרופיקס להושיט חוג הסרטן (סביב 23.5 ° צפון latitude) ואת חוג הגדי (סביב 23.5 ° דרום קו רוחב). סובטרופי נוטים להיות חמה אמינה יותר באקלים ממוזג, אך ייתכנו תקופות קצרות של פרוסט זה יהיה לא צפוי באזורים הטרופיים אמיתי.

ממוזג בגיאוגרפיה, בהתייחסו אזורים שנמצאים מגניב יותר הטרופיים אבל חם יותר מאשר אזורי הקוטב.

וירוס טייני חלקיקי זיהומית בהיקף של RNA או DNA המוקף חלבון. וירוסים יכול להפיק רק באמצעות הזרקת החומר הגנטי שלהם לתוך התאים של יצורים חיים. למרות מדענים מתייחסים לעתים קרובות וירוסים כמו בשידור חי או מת, למעשה שום וירוס הוא באמת חי. זה לא אוכל כמו לעשות חיות, או מכינים אוכל משלו שהצמחים דרך לעשות. זה חייב לחטוף את המנגנונים הסלולר של תא המגורים על מנת לשרוד.

וירוס Zika וירוס כי יכול להיות מועבר לבני אדם באמצעות יתושים. כ-20 אחוזים של אנשים נגועים לחלות התסמינים כוללים חום, פריחה, דלקת בלחמית, בדרך כלל נעלמים במהירות. גוף גדל והולך של ראיות מרמז כי הנגיף יכול לגרום פגם מלידה הרסנית — microcephaly. הראיות עולה שהוא גם עלול לגרום מחלות נוירולוגיות כגון תסמונת גיליאן.